İlgi Çekici

Türkiye’nin “Hacker” konulu ilk Film’i Tehdit: Siber Çöküş

Yazan Teknoemin

Sevgili Hakan KADIOĞLU’nun yönetmenliğini ve yazarlığını, Hasan Yasin TÜRKYILMAZ’ın yazarlığını üstlendiği “Tehdit: Siber Çöküş” isimli

Benim güzel ülkemin film yapımcılarının yüreklenemediği mi diyeyim, akıl edemediğimi diyeyim, becerememe korkusu mu diyeyim, yoksa idealist ruhlu olmamalarından mı bilemiyorum ama nedense bilim kurgu konulu filmlere karşı alerjileri var. Sürekli bir komedi, sürekli bir dram üzerine gidiliyor. Neyse ki birileri de çıkıp “Hacker” konulu bir film çekmeye cesaret ediyor da keyfimiz yerine geliyor.

Sevgili Hakan KADIOĞLU’nun yönetmenliğini ve yazarlığını, Hasan Yasin TÜRKYILMAZ’ın yazarlığını üstlendiği “Tehdit: Siber Çöküş” isimli film Mascot Film yapımı ile karşımızda olacak. Her ne kadar oyuncu listesi açıklanmamış olsa da muhtemelen çekimleri yada montajı devam etmekte. Çünkü film’in vizyona gireceği tarih olarak 2016, yani bu yıl belirtilmekte.

Merakla beklediğimi, beklediğimizi belirterek kendilerine başarılar diliyor ve umarım daha önce merakla beklediğim projeler gibi hüsran olmamasını temenni ediyorum.

TEHDİT: SİBER ÇÖKÜŞ

Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı’nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermekte, bir çok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker’ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.

Film’in Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/tehditfilm/
Film’in Resmi Web Adresi: http://www.tehditfilmi.com/

Yazar Hakkında

Teknoemin

90'lı yıllarda başlayan bilgisayar macerasına 10 yıllık bir ara vermişse de, milenyumdan itibaren bu tarihe kadar sürekli olarak teknoloji mıncıklama konusunda kendini geliştirip, bildiklerinin üzerine sürekli bir şeyler koyarak yoluna devam eden, en sonunda, " ben artık bilgi teknolojilerinin bize sunduğu soyut ve somut tüm ürünleri mıncıklamalıyım " diyerek Youtube üzerinde kanal, internet cemaatinde web günlüğü ve çeşitli sosyal ağ sayfaları kurarak kendini reklam eden vatandaş

Yorum bırak